Misja: Cape Epic

Opublikowane przez Radek Krzesa w dniu

Dlaczego tu jesteśmy?

W 2020 roku podjęliśmy wyzwanie ogłoszone przez Organizatorów Maxxis BIKE Transalp. Nagrodą za najlepsze wykonanie zadania było zaproszenie na ten niezwykle trudny 7-etapowy wyścig MTB poprzez Alpy.
I to właśnie nasz Team zdobył tę wejściówkę. .
To odmieniło nasze życie. Kolarstwo stało się naszą pasją i sposobem na wyrażenie siebie. Musieliśmy i chcieliśmy nauczyć się wszystkiego – jak jeździć i jak żyć w stylu cross-country. Po niespełna dwóch latach ciężkich przygotowań treningowych
i organizacyjnych, w lipcu 2022 roku stanęliśmy na starcie wyścigu o łącznej długości blisko 600 kilometrów i całkowitym przewyższeniu sięgającym 18 000 metrów.
Choć niewielu w to wierzyło – zdobyliśmy Alpy i zajęliśmy 19 miejsce w kategorii!

Kim w ogóle jesteśmy?

Sylwia Maksym – dietetyczka sportowa, prowadząca wielu sportowców -przede wszystkim Kobiecą Reprezentację Polski w Piłce Nożnej, ale także zawodników innych sportów drużynowych i indywidualnych, w tym kolarki i kolarzy szosowych i MTB. Układa rewelacyjne strategie żywieniowe dla naszego Teamu i jest jego siłą napędową. .
Radek Krzesa – na co dzień zarządza sprawnym funkcjonowaniem biur dużej, międzynarodowej korporacji. Wykorzystując to doświadczenie nasz Team nie ma problemów logistycznych i organizacyjnych. To także mechanik naszego Parku Maszyn obejmującego cztery rowery marki Trek. Jest również odpowiedzialny za organizację treningów kolarskich. .
Oboje tworzymy Team nie tylko na trasie wyścigu, ale także w życiu. W kolarstwie razem dzielimy pasję i razem trenujemy. Pomimo oczywistych różnic nasze treningi polegają na tworzeniu idealnego zespołu w kategorii Mix, gdzie wsparcie i współpraca jest istotna jak nigdzie indziej.

No i jaki jest plan?

W trakcie niespełna dwóch lat osiągnęliśmy coś wspaniałego. Ukończyliśmy jeden z najtrudniejszych wyścigów MTB w Europie. .
Ale w naszej naturze nie leży zatrzymywanie się. Tak więc ogłaszamy nowy plan.
W ciągu najbliższych sześciu lat chcemy wystartować w najtrudniejszej etapówce MTB na świecie – CAPE EPIC.
Po drodze do tego miejsca planujemy starty w takich imprezach jak Swiss Epic, 4 Island Epic (ukończenie wyścigu z serii Epic to warunek niezbędny, aby starać się o slot na CAPE EPIC), a także Andalucia Bike Race czy Appenninica MTB Stage Race.
Oczywiście planujemy również powrót na trasę BIKE Transalp, ale z apetytem na pierwszą dziesiątkę klasyfikacji.

Dlaczego ten list?

Wyzwanie jest ogromne, ale wierzymy w jego powodzenie i sukces. Jednakże wielkość tego planu jest powodem, dla którego szukamy wsparcia.
Wsparcia finansowego – przede wszystkim w pokryciu kosztów wpisowego imprezy docelowej oraz zagranicznych startów w drodze na Wielki Finał. Jesteśmy przekonani, że możemy nawiązać kilkuletnią współpracę i znajdziemy wiele korzyści dla obu stron.

Czym się wyróżniamy, czyli jacy jesteśmy?

  • Nie jesteśmy zawodowymi sportowcami – nasze kolarskie cele osiągamy podczas trwania i wykonywania codziennych obowiązków zawodowych oraz toczącego się wokół codziennego życia
  • Jeszcze dwa lata temu technika jazdy MTB była dla nas czarną magią i dlatego nasze wyzwania są naprawdę imponujące. Pokazujemy, że nowych rzeczy można uczyć się po trzydziestce, a nawet po czterdziestce i osiągnąć bardzo wiele.
  • Nie jesteśmy influencerami – oboje mamy na co dzień mamy do czynienia z marketingiem i wierzymy, że w wysypie kupowanej popularności czas wsparcia za „lajki” kończy właśnie teraz. W związku z tym chowamy polubienia naszych profili oraz sztampowe propozycje reklamy na koszulkach i pozostajemy otwarci na interesujące propozycje naszej współpracy i wykorzystania naszej drogi.
  • Udowadniamy, że sport wytrzymałościowy na wysokim poziomie można uprawiać na diecie roślinnej.

Więc jacy jesteśmy? Jesteśmy autentyczni! Jesteśmy ciekawi! Jesteśmy fajni!

Kategorie: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.